Stół to jedno z naturalnych skojarzeń z oświetleniem...

Kategoria: Blogi Dodano:

Stół to jedno z naturalnych skojarzeń z oświetleniem...

Z chwilą kiedy zaczęłyśmy myśleć o naszej firmie, chciałyśmy łączyć światło z przedmiotami, które zarówno będą współistniały z nim jako dopełnienie i element wystroju wnętrza, ale także stanowiły dla światła naturalny obszar czerpiący z jego blasku... Od dzisiaj możemy zaoferować takie dopełnienie.Stół to jedno z naturalnych skojarzeń z oświetleniem. Jadalnia, salon, pokój reprezentacyjny czy też gabinet to oczywiste miejsca, gdzie stół i wisząca nad nim piękna lampa to połączenie, o którym większość z nas pomyśli.  

Oczywiście nie może to być po prostu stół. TO musi być coś wyjątkowego. 

Stoły z żywicy epoksydowej to rozwiązanie designerskie znane i wykorzystywane w świecie. Póki się nad tym nie zastanowicie pewnie nie będzie to specjalnie wyjątkowy temat - my też tak myślałyśmy.

Jednakże jest jeden element w tym pomyśle, który zmienia całkowicie to wyobrażenie: niepowtarzalność - na całym świecie nie ma dwóch takich samych egzemplarzy.

Nasza propozycja to wykorzystanie drewna pochodzenia krajowego - dąb, jesion, buk, czereśnia, orzech… Żywe drzewo jak każdy organizm walczy z czynnikami zewnętrznymi - efektem tego jest połączenie niezwykłej formy, koloru i struktury, które przez umiejętną obróbkę ukazuje niesamowite i niepowtarzalne wzory.

1_350.jpg                           

Żywica epoksydowa pozwala utrwalić te kształty i kolory zabezpieczając je i wzmacniając niekiedy niezwykle kruche elementy drewna. Tworzy się wyjątkowo trwała forma monobloku żywicznego, której można nadawać nieograniczoną różnorodność.

Nawiązaliśmy współpracę z doświadczonym producentem wyrobów z drewna firmą Lignum II, która wykona niemal każdą wersję takiego produktu. 

Naszym pomysłem jest zaproszenie potencjalnych klientów do tworzenia indywidualnych projektów, maksymalnie spersonalizowanych w dwóch wersjach współpracy:

W wersji pierwszej materiał wiodący, czyli drewno, będzie wybrane z naszej puli materiałów. To bardzo trudny i nieprzewidywalny element, jako że tego rodzaju drewno nie jest osiągalne w klasycznej sieci dostawców (składach drewna, tartakach itp.), jednakże posiadamy i ciągle gromadzimy ciekawe i wyjątkowe egzemplarze.

5_1.jpg

Zatem po wybraniu rodzaju drewna, formy, wielkości, rodzaju podstawy (to osobny rozdział w tym procesie) możemy określić dodatki, które zostaną zatopione w bryle. Może to być niemal wszystko – od ulubionych kamieni poprzez pamiątki rodzinne po drobne przedmioty z którymi wiążą się wspomnienia czy emocje - od najbardziej klasycznych np. muszlach z wakacji po przedmioty zupełnie ekstrawaganckie… tutaj jedynie nasza wyobraźnia może nas ograniczać. 

        

W wersji drugiej to klient dostarcza swój materiał – coś co stanowi dla niego wartość sentymentalną czy wyjątkową. Stół, który mamy w naszym studio stanowiący zarówno ekspozycję jak i element naszego wyposażenia powstał z drewna czereśni, która została zasadzona na 18-te urodziny męża Agnieszki – i po latach owocowania została wycięta jako częściowo zbutwiała, zjedzona przez korniki itp. Drewno przeleżało kilka lat i po przetarciu na cztery foszty (deski) stanowi podstawę blatu, którego zdjęcia możecie obejrzeć na  naszej stronie i na Facebooku…choć zdjęcia nie są w stanie oddać jego wyjątkowości.

Wierzymy, że rozwiązania takie będą niezwykle emocjonalne i stanowić będą o wyjątkowości takiego projektu.

6_1.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z większą ilością detali i planami realizacji na spotkaniu przy pierwszym i wyjątkowym dla nas produkcie stanowiącym przykład realizowania własnych zachwytów…

Niedziela Wtorek Czwartek Sobota Luty Marzec Maj Czerwiec Lipiec Listopad

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password