Projekt oświetlenia w hotelu

Kategoria: Blogi Dodano:

Projekt oświetlenia w hotelu

Projekt oświetlenia w hotelu — co warto wiedzieć?

Zastanawiasz się, jak najlepiej oświetlić pokoje w hotelu, aby służyły gościom nie tylko do relaksu, ale i do pracy? Chcesz wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie do na korytarze w hotelu? Wahasz się, czy warto inwestować i oświetlać hotel na zewnątrz? W takim razie koniecznie przeczytaj dzisiejszy wpis!

Dlaczego oświetlenie hotelowe jest istotne?

Oświetlenie w hotelu dba o bezpieczeństwo we wnętrzach, buduje klimat i wprowadza odpowiedni nastrój. Poza tym, że odgrywa ważną rolę w aranżacji - powinno być maksymalnie funkcjonalne. Dobrze oświetlony hotel pozwala gościom intuicyjnie i bezpiecznie się po nim poruszać. Warto dostosować oświetlenie w hotelu do wszystkich — nie tylko gości, ale i obsługi, która dniami i nocami pracuje na dobry wizerunek obiektu.

Nie tylko wewnętrzne oświetlenie hotelu ma znaczenie.

Dobre, zewnętrzne oświetlenie hotelu to równie ważna kwestia, co lampy wewnątrz. Jeszcze zanim goście przekroczą jego próg, mogą wyobrazić sobie, czego spodziewać się w środku. Poza tym do dobrze oświetlonego hotelu łatwiej trafić. Do oświetlenia obiektu na zewnątrz można wykorzystać nowoczesne kinkiety Delta Light. Umieszczone na fasadzie budynku - dekoracyjnie oświetlą jego ściany pionową wiązką światła. Równie istotne jest oświetlenie parkingu oraz wejścia i ścieżki prowadzącej do hotelu. Dobrze jest umieścić także dodatkowe lampy w ogrodzie, które podświetlą jego elementy dekoracyjne.

Oświetlenie hotelowego lobby — na co zwrócić uwagę?

Lobby to wizytówka hotelu. Jest pierwszym pomieszczeniem, do którego trafiają goście. Warto rozsądnie zaprojektować tę przestrzeń, dopasowując do niej odpowiedni rodzaj i barwę oświetlenia. Bardzo dobrym pomysłem jest podzielenie holu na dwie strefy:

  • wyraźnie oświetloną recepcję przy użyciu lamp wiszących i dodatkowych, regulowanych reflektorów lub pojedynczych lampek wiszących przy konkretnych stanowiskach do obsługi gości oraz
  • przytulną część do odpoczynku, którą dopełnią pokaźne, designerskie lampy wiszące, np. żyrandol Brubeck od portugalskiego producenta DelightFull .

Jeśli w na ścianach w holu znajdują się obrazy, rzeźby lub inne dekoracje, warto skierować na nie światło z dodatkowych, wpuszczanych lampek sufitowych.

Jakie oświetlenie wybrać do korytarzy hotelowych?

Światło w korytarzach hotelowych powinno być wyraźne, po to, by goście mogli swobodnie i bezpiecznie poruszać się po nich o każdej porze. To ważne także ze względu na bezpieczeństwo. Dlatego należy zapewnić nie tylko dobrą widoczność numerów na drzwiach pokoi, ale i tabliczek, które wskazują kierunki drogi ewakuacyjnej. Jeśli chodzi o estetykę oświetlenia, nie powinna ona odstawać od tej w innych pomieszczeniach. Najczęściej w korytarzach hotelowych montuje się lampy wpuszczane w sufit. W wąskich wnętrzach warto zamontować dodatkowe kinkiety na ścianach, aby optycznie je poszerzyć. Ostatnia, ale nie mniej istotna kwestia — w korytarzach hotelowych najlepiej sprawdzają się lampy z czujnikami ruchu (pozwalają na dużą oszczędność energii elektrycznej). 

Dobrze oświetlony pokój hotelowy, czyli jaki?

Pokój hotelowy dobrze jest zaaranżować tak, by goście mieli możliwość oświetlenia go według własnych potrzeb. I tak oczywiście nie może zabraknąć światła głównego, do którego najlepiej wykorzystać dużą lampę wpuszczaną w sufit lub wiszącą. Dodatkowo warto zamontować lampki nocne i do czytania. Ponadto w pokojach hotelowych coraz bardziej popularne stają się stylowe lampy podłogowe i stolikowe. Nie tylko budują niepowtarzalny klimat wieczorem, ale urozmaicają wystrój wnętrza za dnia.

Niedziela Wtorek Czwartek Sobota Luty Marzec Maj Czerwiec Lipiec Listopad

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password