Oświetlenie w stylu JAPANDI

Kategoria: Blogi Dodano:

Oświetlenie w stylu JAPANDI

Styl Japandi to jeden z najgorętszych trendów ostatnich miesięcy. Łączy w sobie japoński minimalizm i skandynawską funkcjonalność. Wnętrza zachowują geometryczność. Są urządzone w sposób niezwykle przestrzenny. Znajdziemy w nich sporo drewna i naturalnych materiałów takich jak beton, wiklina, bambus i len. 

To świetna alternatywa dla osób, które chcą uniknąć bardzo popularnego stylu scandi, zachowując jego uniwersalność i przytulność. 

Podstawowe elementy stylu Japandi

Minimalizm, prostota i miłość do naturalnych surowców – tak w kilku słowach można opisać hybrydę japońskiej i skandynawskiej kultury wzornictwa. Oba style skłaniają się ku niezwykle praktycznym i czytelnym przestrzeniom, które są wzmocnione przez zaledwie kilka dobrze przemyślanych elementów i akcesoriów (np. w postaci oświetlenia). 

Styl Japandi to przede wszystkim:

bliskość natury; drewno, bambus, ratan, papier – to one grają tu pierwsze skrzypce. 

prostota i geometria; przestrzeń powinna być minimalistyczna i „przewiewna”. Jak na japońskie wzornictwo przystało, stosujemy proste linie i geometryczne kształty z nutą elegancji. 

kontrastowe barwy; bardzo istotnym elementem stylu Japandi jest kontrastowanie ciemniejszych tonów japońskich wnętrz z jaśniejszymi odcieniami scandi. Połączenie nadaje pomieszczeniom pożądanej głębi.

umiłowanie sztuki; Japandi to ukłon w stronę sztuki w wersji minimalistycznej. Misternie skomponowana kupka książek lub ciekawa grafika dodadzą surowym wnętrzom artystycznego kunsztu. 

przytulność i ciepło; pomimo starannie zaplanowanej przestrzeni jest tu miejsce na skandynawską przytulność. Klimatu nadaje ciepłe światło oraz naturalne materiały. 

Oświetlenie w stylu Japandi

Oświetlenie w stylu Japandi odgrywa bardzo istotną rolę. Lampy powinny być wyraziste. Możemy stosować zarówno kinkiety, lampy podłogowe, jak i oryginalne oświetlenie wiszące. 

Dobrze sprawdzają się modele wykonane z naturalnych materiałów takich jak ratan lub bambus. W łazience i sypialni warto zastosować czarne, nowoczesne kinkiety np. modele od marki Labra.

1_2.jpg

Naszym numerem jeden, w zakresie oświetlenia w stylu Japandi, są proste i designerskie konstrukcje szklane np. wiszące lampy czeskiej marki Bomma.

Eleganckie oświetlenie to idealne akcesorium, które w połączeniu z drewnianym, naturalnym otoczeniem, tworzy kontrastowy, ciekawy i oryginalny wystrój przestrzeni. Bomma oferuje śmiałe i minimalistyczne rozwiązania, które są wręcz pożądane w opisywanej stylistyce Japandi.

2_1.jpg

Na zdjęciu: Soap blue / stainless steel, Bomma

Na zdjęciu: Tim/Bomma

Jesteśmy bardzo ciekawe, co myślicie o tej stylistyce? Dajcie znać w komentarzach.

Niedziela Wtorek Czwartek Sobota Luty Marzec Maj Czerwiec Lipiec Listopad

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password