Czwartek w Luciferze – Wielki Powrót

Kategoria: Blogi Dodano:

Czwartek w Luciferze – wielki powrót

Nawet nie wiecie, jak nam tego brakowało! W miniony czwartek znów zorganizowaliśmy kameralne spotkanie w Luciferze, gdzie w przyjemnej atmosferze, przy lampce dobrego wina, poszerzaliśmy wiedzę na temat niezwykłych kolekcji trzech marek oświetleniowych.
Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Kamila Ginglas, który opowiedział nam o nowych kolekcjach takich marek, jak Fontini (dystrybutorzy osprzętu Font Barcelona), Lithoss (producenci designerskich włączników) oraz Graypants, która jest autorem zupełnie wyjątkowych opraw, wykonanych z ręcznie przetwarzanej tektury falistej. Spotkanie zrobiło na nas ogromne wrażenie, dlatego z przyjemnością opowiemy Wam o tych firmach odrobinę więcej.

Czwartek w Luciferze – poznaj naszych gości

Fontini to marka, która jest autoryzowanym dystrybutorem słynnego, nagradzanego na całym świecie osprzętu Font Barcelona. Jest to rodzinna grupa, która od ponad 60 lat zajmuje się rzemieślniczą produkcją mechanizmów i akcesoriów oświetleniowych. Co charakteryzuje osprzęt tego producenta? Możemy opisać to w kilku słowach: innowacyjność, estetyka, która zachwyca, precyzją wykonania, materiały najwyższej jakości.
Możliwość poznania tego osprzętu bliżej, dotknięcia go, zobaczenia na własne oczy – to wszystko niemała gratka zarówno dla nas, jak i pozostałych uczestników Czwartku w Luciferze.


Lithoss to kolejna marka specjalizująca się w designerskim, wysokojakościowym osprzęcie oświetleniowym. Marka pochodzi z Belgii i to tam, od A do Z, są projektowane wszystkie ich włączniki oraz produkty pokrewne. Osprzęt Lithoss bez wątpienia zachwyca swoim oryginalnym designem. Szlachetne materiały, unikalne wykończenia – to wszystko robi naprawdę duże wrażenie. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat poszczególnych produktów.

Graypants to studio kreatywne, które łączy kreatywność Seatle (tam mieści się studio projektowe marki) z holenderską precyzją (większość projektów jest wykonywana w pracowni w Amsterdamie). Marka zachwyciła nas zupełnie wyjątkową kolekcją lamp, które są wykonane z tektury falistej. Precyzyjnie wycięte, w pełni naturalne, ręcznie montowane lampy robią ogromne wrażenie. Opowieść o tych produktach, którą mieliśmy okazję usłyszeć, wychodzi daleko poza sam projekt. To historia o niezwykłym procesie tworzenia, kreatywnych ludziach i satysfakcji ze swojej pracy.

Jesteśmy mega wdzięczni, że możemy gościć w naszej pracowni tak wspaniałych ludzi. Każde spotkanie, wspólne rozmowy, wymiany doświadczeń i inspiracji to doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat designerskiego oświetlenia.
W kwestii namacalnych efektów tego spotkania – lampy Graypants już niebawem pojawią się na ekspozycji naszej pracowni. Dlatego, jeżeli jesteś z Krakowa lub okolic (albo innej części Polski) i chcesz zobaczyć projekty Graypants na żywo – serdecznie zapraszamy!

Wszystkim gościom jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Jeżeli nie miałeś/-aś okazji uczestniczyć w minionym spotkaniu, ale chętnie weźmiesz udział w kolejnym - pamiętaj, aby regularnie śledzić nasz profil na Facebooku. Możesz zapisać się też na nasz newsletter (prawy dolny róg strony). Wstęp na spotkanie jest zupełnie darmowy. Zapraszamy zarówno architektów, projektantów, jak i osoby prywatne, które interesują się designem.

Niedziela Wtorek Czwartek Sobota Luty Marzec Maj Czerwiec Lipiec Listopad

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password