Lista produktów marki Flos

Flos to włoska marka, która jest ikoną wśród nowoczesnego oświetlenia designerskiego. Jej projekty wyznaczają trendy w całej branży. Są znane i cenione na całym świecie. Wśród nich znajdziemy lampy wiszące, stojące, kinkiety, plafony oraz lampy stolikowe.

Flos (łac. kwiat) to włoska marka oświetleniowa, która powstała 1962 roku. Założycieli połączyła jedna myśl przewodnia: chcieli tworzyć  przedmioty, które zaczną się od żarówki, a zmienią styl życia zarówno na rynku włoskim, jak i na rynkach zagranicznych.

Można z powodzeniem stwierdzić, że ich cel w pełni się urzeczywistnił. Flos od samego początku projektuje niezwykle innowacyjne i nowoczesne oprawy, które wykraczają poza wymiar funkcjonalny. Projekty wykorzystują zarówno moc światła, jak i cienia. Tworzą intymną aurę, która wypełnia każde pomieszczenie. Są wyjątkowe w swojej formie, co jest doceniane przez architektów na całym świecie.

Ikony designu oświetleniowego

Wśród setek lamp, które wyszły spod rąk utalentowanych projektantów współpracujących z marką, znalazło się sporo ikon designu oświetleniowego, które możemy oglądać nie tylko w przestrzeniach użytkowych, ale także w muzeach i na międzynarodowych wystawach.

Marka jest pomysłodawcą m.in. kultowej lampy ARCO, która została zaprojektowana w 1962 przez Achille i Pier Giacomo Castiglioni. Genialny projekt jest jedną z najczęściej naśladowanych ikon designu oświetleniowego w historii.

Nowatorski design

Po dziś dzień FLOS cechuje się niezwykłym podejściem do designu oświetleniowego. Projektanci kreują trendy w całej branży designu. Sięgają po coraz to nowsze rozwiązania. Zarówno pod kątem technologii, jak i estetyki. Ich projekty są synonimem najwyższej klasy wzornictwa. To marka, obok której nie można przejść obojętnie.

Obecnie w ofercie naszej pracowni znajdziecie ponad 70 produktów marki Flos. Wśród nich znajdują się również kultowe modele.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password